Czym jest mydło węglowe i dlaczego warto je stosować?

anna Mydło węglowe , , ,

Naturalne, ręcznie robione mydło z węglem aktywnym jest doskonałym środkiem dezynfekującym. Każda kobieta chciałaby mieć mydło, które mogłoby być używane jako maseczka do głębokiego oczyszczenia skóry, zapewniając jej świetlistość. To, co jest lepszym składnikiem do tego zabiegu to węgiel aktywny.

Jakie jest działanie węgla aktywnego?

Większość czasu, kiedy mówimy o węglu, myślimy o tym minerale, czarnym. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że jeśli słyszymy o węglu aktywnym, to nie brzmi to dla nas tak znajomo. Jest to jednak jedna z najlepszych pomocy, jaką możemy mieć, jeśli chodzi o dbanie o nasze zdrowie i dobry wygląd. Rzeczywiście, węgiel aktywny dla skóry jest naszym najlepszym sprzymierzeńcem. Węgiel aktywny jest produktem pochodzenia roślinnego, którego powierzchnia jest impregnowana licznymi porami. Ten rodzaj węgla jest znany od dawna ze swojej zdolności do oczyszczania pierwiastków, takich jak woda czy powietrze. Jest on zdolny do zatrzymywania gazów, toksyn, niektórych białek, metali ciężkich itp. i działa również na organizm człowieka. Zgadza się, węgiel aktywny może pochłaniać dużą część toksyn, które gromadzimy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz naszego ciała.

Czym jest węgiel aktywny?

Węgiel aktywny jest produktem pochodzenia roślinnego, a mydło z niego wykonane ma właściwości:

  • pochłaniania toksyn i substancji;
  • zwalczania bakterii;
  • eliminacji wyprysków i zaskórników;
  • wchłaniania tłuszczu i brudu ze skóry.

Pomoc w leczeniu chorób skóry

Warto podkreślić, że mydło węglowe idealnie nadaje się do oczyszczania naszej cery. Dlatego też jest on szczególnie przydatny w przypadku niektórych chorób skóry. W rzeczywistości węgiel aktywny zapobiegający trądziku jest jedną z najskuteczniejszych metod naturalnych. Ale nie tylko na trądzik, również na skórę narażoną na zanieczyszczenia z dużych miast, na stres, czy na możliwe infekcje.

Jak stosować mydło węglowe?

Pierwszą rzeczą, którą będziemy musieli zrobić, jest nawilżenie skóry ciepłą wodą. Następnie opuszkami palców nałóżmy warstwę mydła, robiąc kółka. Ideałem jest symulacja małego masażu na naszej twarzy, bez pozostawiania jakichkolwiek szczegółów. Kości policzkowe, czoło, podbródek, brzegi nosa… są ważnymi obszarami, ponieważ to właśnie tam gromadzi się więcej plam ropnych i czarnych punktów. Po kilku sekundach oczekiwania na jego działanie, możemy przejść do płukania, które powinno być wykonane z dużą ilością wody.

Medyczny zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

You May Also Like..

Dlaczego warto zdecydować się na mydło węglowe?

Należy zdawać sobie sprawę, że mydło węglowe jest prawdziwym kosmetycznym hitem. Produkt cechuje się bardzo oczyszczającymi właściwościami. Niezwykle istotne znaczenie dla jego […]

Mydło węglowe – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Jakie korzyści wynikają z regularnego stosowania czarnego mydła? Nie da się ukryć, że ostatnimi czasu bardzo dużą popularność zyskały węglowe […]