Mydło węglowe – co powinniśmy o nim wiedzieć?

anna Mydło węglowe , ,

Jakie korzyści wynikają z regularnego stosowania czarnego mydła?

Nie da się ukryć, że ostatnimi czasu bardzo dużą popularność zyskały węglowe kosmetyki. Warto przybliżyć sobie ich właściwości oraz działanie.

Mydło węglowe zawiera w składzie węgiel aktywny (jak sama nazwa wskazuje). Tenże składnik radzi sobie doskonale ze skórą trądzikową oraz także przetłuszczającą się. Sekret koloru mydła kryje się w zastosowaniu węgla aktywnego sproszkowanego. Jest to całkowicie naturalny składnik.

Mydło z węglem aktywnym odświeża doskonale oraz także matuje cerę poprzez wchłanianie się efektywne toksyn bezpośrednio z warstw naskórka. Kosmetyk ten zapewnia naszej skórze bardzo zdrowy wygląd. Jednak w przypadku trądzikowej cery pielęgnuje dodatkowo oraz także łagodzi wypryski. Za sprawą oczyszczającego silnie składnika, czyli aktywnego węgla, mydło reguluje sam nadmiar sebum. Pielęgnacja właśnie czarnym mydłem niweluje uczucie przetłuszczania skóry oraz także oczyszcza pory. Skóra chroniona jest także przed świeceniem się nadmiernym.

Jak często powinniśmy używać mydła z aktywnym węglem?

Wszystko jest zależne od tego, jak nasza skóra reaguje przy pierwszym kontakcie z tym mydłem. Niektóre osoby po zakupie mydła węglowego, zaczynają je stosować raz, a nawet dwa razy na dzień. Chcą właśnie jak najszybciej uzyskać pierwsze satysfakcjonujące efekty. Wiadomo jednak, że pośpiech jest niestety złym doradcą. Mydło węglowe ma oczyszczające właściwości, co oznacza, że za często używane przyczynić się może do odwodnienia oraz także przesuszenia się skóry. Dlatego zaleca się obserwowanie swojej skóry oraz używanie czarnego mydła, co dwa dni. Jeśli działanie węglowego mydła nam odpowiada, to możemy go używać codziennie, nawet rano oraz wieczorem.

Co się znajduje w mydle z aktywnym węglem?

W składzie mydła węglowego bazowym olejem jest oliwa. To ona dba o nawilżenie doskonałe skóry podczas mycia. Jej uzupełnienie to olej kokosowy, który tworzy przyjemną oraz kremową pianę. Nie możemy zapominać o oleju palmowym z uprawą certyfikowaną. Musimy także pamiętać o dodatkowej zawartości rycyny. Pozwala ona zapewnić skórze ukojenie po rytuale węglowym. Natomiast olej konopny, który znajduje się w suchej recepturze reguluje wydzielanie się sebum oraz także poprawia koloryt skóry. Jak widać mydło z aktywnym węglem jest niesamowicie świetnym kosmetykiem. Nie powinno go zabraknąć na naszej półce w łazience. Jest to wręcz obowiązkowa pozycja na liście naszych zakupów, gdy będziemy w drogerii lub aptece.

Tabela zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

You May Also Like..

Dlaczego warto zdecydować się na mydło węglowe?

Należy zdawać sobie sprawę, że mydło węglowe jest prawdziwym kosmetycznym hitem. Produkt cechuje się bardzo oczyszczającymi właściwościami. Niezwykle istotne znaczenie dla jego […]

Czym jest mydło węglowe i dlaczego warto je stosować?

Naturalne, ręcznie robione mydło z węglem aktywnym jest doskonałym środkiem dezynfekującym. Każda kobieta chciałaby mieć mydło, które mogłoby być używane […]